درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
ایران
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
شربت گلاب
طرز تهیه
مواد لازم
نظرات
پرسش و پاسخ
امتیاز شما به شربت گلاب چیست؟

شربت گلاب

امتیاز کاربران
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
طرز تهیه
مواد لازم
نظرات
پرسش و پاسخ

شربت گلاب

امتیاز کاربران
نظر شما
userPicture
emoji
koochitaTv
playIcon

مناسب برای

اعصاب
معده
کبد

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%

توضیحات

شربت گلاب که معمولا با هل تهیه شده و به ‌نام شربت هل و گلاب معروف می‌باشد. شربتی است بسیار لذیذ و معطر که در گذشته مورد مصرف فراوان داشت ولی امروزه همراه با فالوده کرمانی نیز قابل مصرف است. امروزه گلاب‌‌ها را بر خلاف گذشته که از تقطیر گونه‌های معطر گل سرخ به نام گل محمدی به صورت طبیعی تهیه می‌شد در حال حاضر به طریقه صناعی و با استفاده از اسانس‌های معطر تهیه می‌شود. مصرف همیشگی و گسترده گلاب را در شربت‌ها و نوشیدنی‌ها مانند قهوه و خوردنی‌‌ها مانند حلوا توصیه نمی‌‌کنند و بهتر است شربت‌‌ها فقط با هل معطر نمود.‌

طرز تهیه

برای تهیه شربت گلاب ابتدا زعفران را داخل هاون می‌ریزیم و با دسته هاون آن را خوب می‌کوبیم تا کاملاً پودر شود، سپس نصف استکان آب جوش روی زعفران ریخته و درب ظرف را می‌بندیم. زعفران را برای نیم ساعت روی حرارت غیرمستقیم می‌گذاریم تا دم بکشد و رنگ بگیرد. در این میان آب، شکر، هل و گلاب را در ظرفی می‌ریزیم و روی حرارت می‌گذاریم تا بجوشد. بعدازاینکه شربت شروع به جوشیدن کرد شعله را کم می‌کنیم تا با حرارت ملایم ریز جوش بزند و غلیظ شود. بعدازاینکه شربت به غلظت دلخواهتان رسید زعفران دم‌کرده و عرق بیدمشک را اضافه کرده اجازه دهید تا شربت برای چند دقیقه دیگر بجوشد. بعد از 10 الی 15 دقیقه که شربت به‌خوبی غلیظ شد شعله را خاموش کرده و دانه‌های هل را از آن خارج می‌کنیم. اجازه دهید تا شربت از حرارت بیافتد سپس آن را در یک بطری مناسب بریزید و برای چند ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود. هر بار به‌دلخواه از شربت را با آب مخلوط کرده و چند قطعه یخ داخل آن بی اندازید و سرو نمایید.
نوع نوشیدنی
شربت
نوع سرو
گرم

مواد لازم

گلاب
زعفران آسیاب شده
هل سقید
شکر
عرق بیدمشک
آب

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%
نظر شما
userPicture
emoji

پرسش و پاسخ

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال