درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
آران و بیدگل
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
کویر مرنجاب
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه
امتیاز شما به کویر مرنجاب چیست؟

کویر مرنجاب

امتیاز کاربران
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه

کویر مرنجاب

امتیاز کاربران
نظر شما
userPicture
emoji
koochitaTv
playIcon

معرفی کلی

امکانات زیادی در کویر مرنجاب هست. میتونید در کاروانسرای مرنجاب یا کمپ متین‌آباد بمونید. کویر مرنجاب جاهای دیدنی زیادی داره. چون کندن چاه در زمین‌های ماسه‌ای اینجا کار خیلی سختی بوده به اینجا، مرد رنج آب میگفتن که به مرور زمان به مرنجاب تبدیل شده. این اسم رو شاه عباس صفوی انتخاب کرده. اون زمان شاه عباس کاروانسرا و قلعه‌های زیادی ساخت. یکی از این کاروانسراها به اسم مرنجاب بود که باعث شد اسم اون روی کل منطقه بمونه. کویر مرنجاب دیدنی‌های زیادی داره. میتونید رمل‌های شنی با ابهت رو ببینید و از روی اون‌ها بپرید. در این کویر گرگ، شغال، کفتار، روباه شنی، گربه شنی، بزمجه، لاسرتا، انواع مارمولک‌های گکو و آگاما، انواع مار، عقرب سیاه و طلایی، تیهو، عقاب، هوبره، شاهین و غیره هم زندگی میکنن.
یکی از جاهای دیدنی کویر مرنجاب جزیره سرگردان هست. دلیل اینکه این جزیره به سرگردان معروف شده این هست که اگه از دور به اون نگاه کنی امتدادش از دو طرف محو میشه. جزیره سرگردان در حقیقت تپه‌ای هست که از جزیره اصلی دایره‌ای شکل و چند جزیره کوچیک‌تر تشکیل شده. از بالای این جزیره میتونید منظره فوق‌العاده‌ای از دریاچه نمک که یکی دیگه از دیدنی‌های مرنجاب هست رو ببینید.
دریاچه نمک مسیل دریاچه‌ای تقریبا مثلثی شکل و پر از نمک هست. هر بار بارش و تبخیر آب در این دریاچه، نمک‌های اون رو به کرت‌بندی‌های زیبایی به شکل پلی‌گن تبدیل میکنه. این پدیده منظره خیلی زیبایی رو به وجود میاره. کنار دریاچه نمک به کاروانسرای مرنجاب میرسید. این کاروانسرا رو شاه عباس سال 1012 قمری ساخته و 29 اتاق هم داره. کاروانسرای مرنجاب در مسیرجاده ابریشم قرار داره و راه ارتباطی بین خراسان - اصفهان قبلا از این جاده مهم میگذشته.
کاربری
تفریحی
طبیعی
محدوده قرار گیری
حومه شهر
موقعیت ترافیکی
کم ازدحام
محیط
کویر
معماری
آب و هوا
گرم و خشک

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%
نظر شما
userPicture
emoji

پرسش و پاسخ

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال