درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
قشم
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
جنگل دریایی حرا
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه
امتیاز شما به جنگل دریایی حرا چیست؟

جنگل دریایی حرا

امتیاز کاربران
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه

جنگل دریایی حرا

امتیاز کاربران
نظر شما
userPicture
emoji
koochitaTv
playIcon

معرفی کلی

جنگل دریایی حرا که ترکیبی بکر از جنگل و دریاست، یکی از مناطق ویژه و دیدنی حوالی جزیره قشم هست که با طبیعت چشمگیر و پرنده‌های زیبایی که داره یکی از مکان‌های زیبای توریستی قشم محسوب میشه. حرا نام گیاه شگفت انگیزی هست که بدون نیاز به آب شیرین در این منطقه رشد می‌کنه. در افسانه‌ها به این گیاه که در آب‌های شور این منطقه رشد می‌کنه اشک چشم میگن. به این گیاه در بندرعباس حرا، در بلوچستان تمر، در بعضی از نقاط تول و به عربی هم بهش شوری و شوره میگن. این گیاه از تیره شاه پسند، روی درخت مادر رشد می‌کنه و بعد جدا میشه و در مرداب میوفته. سازشش با آب شور، این جنگل رو استثنایی کرده.
آب‌های اطراف این جنگل بیشتر از یک و نیم متر بالا نمیاد و زمانی که این اتفاق افتاد این پوشش گیاهی خاص روی آب شناور میشه و تا زمانی که آب فروکش نکرده به همین حالت می‌مونه. مساحت کل جنگل‌های حرا ۷ هزار و ۵۰۰ هکتار و مساحت حوزه جزیره قشم ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار تخمین زده شده‌. آبزيان زیادی مثل، انواع ماهي‌ها، خرچنگ‌ها، ميگوها، دلفين‌ها و لاك پشت‌هاي دريايي در این زيستگاه رشد مي‌کنن و 80 درصد آبزی‌های خلیج فارس، دوره تخم ریزی خودشون رو در این منطقه می‌گذرونن. هر سال بيشتر از صد نوع پرنده در مسير مهاجرت به اين مكان ميان و بيشتر از شش ماه از سال رو به دلیل امنيت و فراواني غذا در حرا مي‌مونن.
گیاهان حرا برگ‌هایی هستن با ظاهر بیضی شکل که میوه اون به شکل بادوم هست. گل حرا، گلی ست طلایی رنگ با 4 گلبرگ که هر گلبرگش بیشتر از چند میلیمتر نیست و به راحتی دیده نمیشه. این گل عطری شیرین و خنک رو تا شعاع چند کیلومتریش پخش میکنه. گیاهان حرا که گاهی به عنوان علوفه چهارپاها استفاده میشه، فواید خیلی زیادی هم دارن.
کاربری
تاریخی
تفریحی
طبیعی
محدوده قرار گیری
داخل شهر
موقعیت ترافیکی
کم ازدحام
محیط
کوهستان
دریا
معماری
بنای تاریخی
آب و هوا

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%
نظر شما
userPicture
emoji

پرسش و پاسخ

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال