درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
مهریز
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
کوه ریگ مهريز
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه
امتیاز شما به کوه ریگ مهريز چیست؟

کوه ریگ مهريز

امتیاز کاربران
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه

کوه ریگ مهريز

امتیاز کاربران
نظر شما
userPicture
emoji
koochitaTv
playIcon

معرفی کلی

کوه ریگ مهريز در محله بغدادآباد قراره گرفته. این کوه ،در طول سال‌های طولانی و طی چند صد سال پیش به خاطر وزش باد و جمع شدن یک توده عظیمی از شن، کنار کوه‌های این منطقه به وجود اومده. نکته جالب این منطقه این هست که در دور و اطرافش هیچ خبری از ریگزار نیست و زمین شناسان خودشون هم متحیرن. کوه ریگ تنها تپه طبیعی استان یزد به حساب میاد. با داشتن آثار تاریخی زیاد و مناظر بکر و طبیعی، نه تنها در ایام تعطیلات نوروز مسافرها و گردشگرای داخلی و خارجی رو به سمت خودش می‌کشونه، بلکه در سال هم پذیرای مسافرهاست و به یک منطقه تفریحی و ورزشی برای جوانان و خونواده‌هاشون تبدیل شده.
از قدیم‌الایام در روز نهم فروردین هر سال مردم از همه شهرهای استان یزد به این منطقه زیبا میان و نوروز رو در این مکان جشن می‌گیرن. از آثار دیگه این کوه میشه به برج زیبای کبوتر خانه با معماری سنتی خاص و فوق العاده‌اش و همچنین آب انبار اون اشاره کرد. باغ‌های تاریخی زیادی که پر از دار و درخت هست، تپه‌های شنی و کوه‌های نیمه بلند زیبا در این کوه وجود داره که چشم هر بیینده‌ای رو به خودش جذب می‌کنه.
مردم اعتقاد دارن که رفت و آمد روی کوه ریگ مهريز نوعی ورزش به حساب میاد و حتی برای تامین سلامتی روح هم خیلی موثره. چون خورشید مستقیم به ریگ‌های این کوه می‌تابه، ریگ‌ها داغ میشن. خیلی‌ها اعتقاد دارن داغی ریگ‌ها می‌تونه دردهای عضلانی پا و کمر رو از بین ببره. همین مورد باعث شده هر سال تعداد زیادی از گردشگرها از این منطقه به عنوان یک منطقه گردشگری درمانی استفاده کنن. از بام کوه ریگ، شهرستان مهریز به راحتی دیده میشه. اگه اونجا رفتید می‌تونید از تماشای مناظر زیبای این شهر و باغ‌های سرسبز اون لذت ببرید.
کاربری
تاریخی
تفریحی
طبیعی
محدوده قرار گیری
داخل شهر
موقعیت ترافیکی
پر ازدحام
محیط
شهری
معماری
بنای تاریخی
آب و هوا
گرم و خشک

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%
نظر شما
userPicture
emoji

پرسش و پاسخ

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال