درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
سپیدان (اردکان)
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها

کوه رُنج سپیدان

امتیاز
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
کوه رنج سپیدان فارس
  عکس‌های سایت - 4
 عکس‌های کاربران - 0
  ویدیو و فیلم 360 - 0
دیدگاه شما
userPicture
emoji

معرفی کلی

کوه رُنج سپیدان یکی از کوه‌های بلند استان فارس محسوب میشه که در شهرستان سپیدان و ۹۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده. فاصله کوه رُنج سپیدان تا شهر اردکان که مرکز شهرستان سپیدان هست، ۱۳ کیلومتره. طول این کوه حدود ۷ کیلومتره و در حقیقت از دو قله تشکیل شده که بوسیله یک یال این دو قله بهم وصل شدن. قله سمت جنوبی که همون قله اصلی هست، رُنج سعلکی نامیده میشه و ارتفاعش به ۳۷۰۸ متر میرسه و قله سمت شمال که کم ارتفاع‌تر هست، رُنج گمبیل نامیده میشه.
قله رُنج با ارتفاع ۳۷۰۸ متر، دومین قله بلند شهرستان سپیدان و سومین قله بلند استان فارس به حساب میاد. از هر طرف که به اردکان نزدیک بشید، کوه زیبای رُنج رو می‌بینید. می‌تونید نماهای زیبایی از رُنج رو در جاده شیراز_اردکان، بالای قله برم فیروز و یا در جاده کاکان_اقلید ببینید. وقتی پاتون رو روی گردنه بین دو قله رُنج می‌ذارید، همه کوه‌های اطراف رو می‌تونید ببینید. یکی از زیبایی‌های رُنج همین دیدن دریاچه آبی رنگ سد درودزن(داریوش) هستش. اگه هوا بدون غبار باشه قله بل اقلید رو هم میشه دید. زیبایی‌های دیگه رنج، گل‌های زرد و بنفش کوچیک و زیبایی هستن که بین سنگ‌ها و صخره‌ها و در ارتفاع 3500 متری وجود دارن. این گل‌های زیبا سمبل رُنج هستن و فقط در فصل بهار رشد میکنن.
کاربری
طبیعی
محدوده قرار گیری
حومه شهر
موقعیت ترافیکی
کم ازدحام
محیط
کوهستان
معماری
آب و هوا
گرم و خشک

نظر شما

  • عالی 0 %
  • خوب 0 %
  • معمولی 0 %
  • ضعیف 0 %
  • خیلی بد 0 %
آدرس : استان فارس، سپیدان

برچسب‌ها:

جاهای دیدنی شهر آباده عکس جاهای دیدنی آباده جاهای دیدنی آباده با آدرس جاهای دیدنی آباده با عکس مکان های دیدنی آباده جاهای تفریحی آباده
صفحه

سؤال و جواب

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال
نمایش پست در هر صفحه
صفحه