درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کازرون
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
پل مشیر
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه
امتیاز شما به پل مشیر چیست؟

پل مشیر

امتیاز کاربران
افزودن به لیست سفر
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
آدرس : استان فارس، کازرون، بعد از شهر دالکی، روی رودخانه دالکی
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
معرفی کلی
نقشه
نظرات
پرسش و پاسخ
مکان های مشابه

پل مشیر

امتیاز کاربران
افزودن به لیست سفر
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
آدرس : استان فارس، کازرون، بعد از شهر دالکی، روی رودخانه دالکی
نظر شما
userPicture
emoji
koochitaTv
playIcon

معرفی کلی

پل مشیر که از پل‌های بزرگ و زیبای ایران به شمار میره روی رودخانه دالَکی ساخته شده. حاجی میرزا ابوالحسن خان مشیرالملک شیرازی که بین سال‌های 1262 تا 1293 هجری قمری پیشکار و وزیر فارس بوده، این پل رو ساخته. مشیرالملک در دوران سی ساله‌ وزارتش، مسجدها، حسینیه‌ها، کاروانسراها و پل‌های زیادی رو در فارس ساخته که بیشتر اون‌ها هنوز هم سرپا هستن و از بعضی از اون‌ها هنوز هم استفاده میشه. این پل در سال 1286 هجری قمری و با معماری حاجی رحیم بارورز ساخته شده. همه جای ایران و جهان درباره ساختمون‌های بزرگ و قدیمی حکایت‌هایی رو نقل می‌کنن که قسمتی از اون‌ها ممکنه حقیقت داشته و قسمتیش هم ممکنه افسانه باشه؛ اما چون فقط صد و پنجاه سال از بنای این پل می‌گذره، حکایتی که نقل شده بیشتر حقیقته تا افسانه.
قدیمی‌های منطقه از پدر و مادرهای خودشون شنیدن که اون زمان کاروانی که قرار بوده به مکه بره، از شیراز می‌گذره و به رودخانه دالکی می‌رسه. مثل اینکه اون موقع فصل بارندگی بوده و رودخانه دالکی هم بدجور سییلابی شده بوده. اهل کاروان ناچار می‌شن در کاروانسرایی که خرابه‌هاش هنوز هم کنار پل مشیر هست اتراق کنن و منتظر بشن تا بارون بند بیاد و بتونن از پل بگذرن و به برازجان برسن. چنـــد روز گذشت اما بارون بند نیومد و سیل قطع نشد و کاروان هم نتونست به موقع خودش رو به مکه برسونه. زائرها ناراحت و غمگین به شیراز برگشتن و به مشیرالملک شکایت بردن که تو نمیتونی پلی روی این رودخونه بذاری که مردم انقدر عذاب نکشن. مشیرالملک هم به جماعت میگه شما پول سفرتون رو به من بدید تا منم پل بسازم. مردم هم پول‌هاشون رو به مشیرالملک میدن و ایشون با هزینه‌ای بین سی هزار تا شصت هزار تومان پل مشیر رو می‌سازه.
درازای پل مشیر حدودا 130 متر و پهنای اون 10 متره. پایه‌ بزرگ پل مشیر 10 متر در 13 متر مساحت داره و از نظر سطح مقطع شاید یکی از قطورترین پایه‌های پل‌های باستانی ایران باشه. بلندی این پل از بستر رودخانه 10 تا 12 متره و به نظر می‌رسه معمار این پل، در همون دوره‌ ساخت و ساز تغییراتی در معماری پل به وجود آورده و دهانه اصلی پل رو تنگ‌تر کرده. پل مشیر بیشتر از صد سال روی رودخونه دالکی بوده و راه اصلی شیراز به برازجان و بوشهر رو در دو طرف رودخونه به هم وصل می‌کرده. بعد از تغییر مسیر جاده و ساختن تونل‌ها و پل‌های جدید در اوایل دهه پنجاه، رفت و آمد مسافرها و ماشین‌ها از رویاین پل قطع شد؛ جوری که الان مسافرهایی که قراره از شیراز به برازجان برن، دو فرسنگ مونده به شهر دالکی، این پل رو سمت راست خودشون و کنار جاده می‌بینن.
کاربری
تاریخی
محدوده قرار گیری
حومه شهر
موقعیت ترافیکی
کم ازدحام
محیط
کوهستان
معماری
بنای تاریخی
آب و هوا
معتدل

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%

امتیاز کاربران

  • عالی 0%
  • خوب 0%
  • معمولی 0%
  • ضعیف 0%
  • خیلی بد 0%
نظر شما
userPicture
emoji

پرسش و پاسخ

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال