درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
مشهد
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها

موزه بزرگ خراسان رضوی

امتیاز
افزودن به لیست سفر
ذخیره این صفحه
nan
اشتراک‌گذاری صفحه
آدرس : استان خراسان رضوی، مشهد، بزرگراه کلانتری، پارک کوهسنگی
کوچیتا تی وی برای تماشای آنلاین و زنده محتواهای بصری و صوتی در تمامی حوزه های گردشگری و سفر
بیشتر ببینید
ذخیره این صفحه
اشتراک‌گذاری صفحه
اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست

معرفی کلی

در بوستان کوهسنگی و با مساحت حدود 5000 متر مربع، موزه بزرگ خراسان رضوی قرار گرفته که از نظر طرح بنا خیلی به عمارت خورشید کلات نادر و بنای هارونیه شباهت داره. در اصل طراح این کار جناب دکتر محمد امین میرفندرسکی با الهام از عمارت خورشید خواستن تا پیشینه تاریخی شهر مشهد رو در طراحی این موزه اعمال کنن. این بنا قرار هست در 13 طبقه تکمیل بشه و بخش‌های مختلفی مثل، فضاهای موزه‌ای متنوع، اتاق پژوهشگران، محل نمایش دائمی اشیاء، فضاهای اداری و غیره داره.
بخش‌های مختلف این موزه شامل مخزن نگهداری اشیاء منقول تاریخی و تزئینات معماری (پیشرفته‌ترین امکانات امنیتی ضد حریق، ضد زلزله و آسیب های جنگی رو می‌تونید اینجا پیدا کنید)، آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشـیاء تاریخی و تزئینات تاریخی، سـالن اجتماعات (که به سیسـتم‌های سمعی و بصری مجهزه و ظرفیت حدود 140 نفـر رو داره)، کتابخانه تخصصی (که بیشتر از 5000 جلد کتاب، اسناد و عکس‌های تخصصی داره و مکان مناسبی برای مطالعه پژوهشگران و علاقه مندان هست)، سالن نمایشگاهی و موزه‌ای (که برای برپایی نمایشگاه های دوره ای و فصلی از آثار تاریخی و آثار هنری معاصر استفاده میشه) و سالن موزه‌ای(که در 3 طبقه و با مساحتی بیشتر از4000 مترمربع، در واقع هسته اصلی موزه بزرگ خراسان رضوی هست و اشیاء به نمایش گذاشته شده داخل اون، اشیاء تاریخی مکشوفه از منطقه خراسان خواهد بود) میشه.
در حال حاضر که مدت کمی از بهره برداری موزه می‌گذره، اشیاء به نمایش دراومده در موزه بزرگ مثل ابزار سنگی، اشیاء سفالی، شیشـه‌ای، فلزی، قطعات گچبری، نسخ خطی و چرم هستن که عظمت و شکوه خراسان در قرن‌های قبل رو نشون میدن. این اشیاء مربوط به دوران پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی هستن که قدیمی‌ترین اون‌ها به دست افزارهای عصر پارینه سنگی (حدود هشتصد هزارسال قبل) و جدیدترین شون به دوران معاصر تعلق داره.
کاربری
تفریحی
محدوده قرار گیری
حومه شهر
موقعیت ترافیکی
کم ازدحام
محیط
معماری
آب و هوا
گرم و خشک

نظر شما

  • عالی 0 %
  • خوب 0 %
  • معمولی 0 %
  • ضعیف 0 %
  • خیلی بد 0 %
آدرس : استان خراسان رضوی، مشهد، بزرگراه کلانتری، پارک کوهسنگی

برچسب‌ها:

موزه بزرگ خراسان رضوی خراسان رضوی جاهای دیدنی خراسان رضوی جاهای دیدنی خراسان رضوی با عکس مسافرت شهرهای ایران
صفحه

سؤال و جواب

سؤلات خود را بپرسید تا با کمک دوستانتان آگاهانه‌تر سفر کنید. همچنین می‌توانید با پاسخ یه سؤالات دوستانتان علاوه بر دریافت امتیاز، اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.
در حال حاضر سؤال پاسخ موجود می‌باشد.
ارسال
نمایش پست در هر صفحه
صفحه