درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
صنایع دستی و سوغات
اقامت‌گاه‌ها
تورها
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
هتل باغ مشیرالممالک
koochita
378

هتل باغ مشیرالممالک

هتل باغ مشیرالممالک اولین هتل باغ ایرانی که مربوط میشه به دوره‌ی قاجاری. معماری و تجهیزات کاملا سنتی هست و این باغ قدیمی 1300 متر مساحت دارد. این هتل در یکی از خیابان‌های ورودی شهر قرار گرفته و از طریق خیابان‌های اطرافش، به همه‌ی نقاط شهر دسترسی داره. به هر جایی از شهر یزد که میخواید برید راه داره.

هتل باغ مشیرالممالک

وقتی وارد هتل میشی، باغ، جوی‌ها، حوض‌ها و فواره‌های زیبا توجه‌ات رو به خودشون جلب می‌کنن. دو تا طوطی آفریقایی که یکی قرمزه و اون یکی آبی، با دو تا مرد که یکیشون خیلی قوی هیکل اما اون یکی قد کوتاه و ریزه ست به چشم میخورن که از کاریکاتورهای ثابت هتل هستن و دستار و کلاه و لباس‌های قدیمی به تن دارن و توجه همه‌ی مسافرها و گردشگرها رو به خودشون جلب میکنن.

از مسیر پارکینگ تا هتل درخت های زیبا، یه تونل سر سبز درست کردن که این منظره موقع طلوع خورشید واقعا بی نظیر و دیدنی است. یک فروشگاه صنایع دستی در باغ هست که میشه برای سوغاتی گرفتن و هدیه دادن ازش خرید کنید. در باغ کلی قسمت‌های مختلف مثل آب انبار، اصطبل، بار انداز، باغچه‌های با صفای سبزی کاری شده، حموم، کوشک، اندرونی، بیرونی، نارنجستان بوده. سقف‌ها و تجهیزات هتل بسیار جذابش کرده چون طرح‌های خیلی قشنگی داخلش به کار رفته. این هتل باغ در آثار ملی ایران هم به ثبت رسیده. این هتل 4 ستاره است که در اوایل دوره قاجار ساخته شده ودر سال 1379 با ایجاد تغییراتی در ساختمان بنا و کاربری از فضاهای این مجموعه تبدیل به هتل شد. در سال 1382 به عنوان اولین هتل باغ ایرانی با تجهیزات سنتی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید
دسته بندی
جستجو