درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
صنایع دستی و سوغات
اقامت‌گاه‌ها
تورها
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
روستای شادکام
koochita
701

روستای شادکام

روستای شادکام يكی از روستاهای ييلاقی و خوش آب وهوای بافق محسوب میشه كه در فاصله 48 كيلومتری جنوب شرقی بافق و در دره‌ای كوهستانی، کنار دامنه غربی كوه‌های باجگان قرار گرفته. در این منطقه، سرو پیری وجود داره که 800 سال سن داره و همین چنار سن و سال دار نشون میده که این روستا چه قدمت زیادی داره. نکته جالب‌تر این هست که در بعضی از منابع نوشته شده که سابقه زندگی مردم کنار بعضی از چشمه‌های این منطقه مثل شادكام، قطروم، باجگان و نهوائيه به دوره قبل از تمدن کاریزی قنات برمی‌گرده.

این شهر دارای 200 اثر باستانی می‌باشد و 50 مورد آن‌ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. این روستا یکی ازمهم‌ترین دیدنی های بافق است. این روستا با کوچه‌های تنگ و باریک با دیوارهای سنگ چین شده است. این روستا در 40 کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

روستای شادکام

این روستا در میان دره‌ای تنگ و کوهستانی قرار دارد. سرو سه هزار ساله نماد این روستا است و این درخت قدیمی با شماره 357 در فهرست آثار ملی ثبت شده ایران قرار دارد. مهمانان این روستا با غذاهای محلی و محصولات بومی پذیرایی می‌شوند. این روستا یکی از مهمترین دیدنی‌های بافق است.در روستای شادکام زیرساخت‌ها از لحاظ پذیرش مسافر در حد نیاز تامین شده است و پس از تکمیل زیرساخت‌ها برنامه‌ای برای این روستا در سطح بین‌المللی در شبکه‌های مجازی در نظر گرفته شده است.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید
دسته بندی
جستجو