درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
صنایع دستی و سوغات
اقامت‌گاه‌ها
تورها
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
باغ پروانه های پوکت
koochita

باغ پروانه های پوکت با ظرفیت شش تا نه هزار پروانه و دیگر حشرات

باغ پروانه های پوکت در فاصله‌ی کمی از مرکز شهر واقع شده است. این باغ که یکی از بهترین باغ‌های پروانه در سراسر جهان است صدها پروانه بزرگ و زیبا را در خود جای داده است. قدم زدن در میان پروانه‌هایی که به آزادی در زیر گنبد عظیم این باغ پرواز می‌کنند تجربه‌ای وصف‌نشدنی را رقم می‌زند.

مجموعه‌ «جهان حشرات» نیز کنار باغ پروانه‌ها است و کلکسیون عظیمی از گونه‌های مختلف حشرات و بی‌مهره‌گانی چون هزارپاهای بزرگ، رتیل‌های پرنده‌خوار و عقرب‌ها را به نمایش گذاشته است. در کنار باغ پروانه‌ها موزه‌ ابریشم نیز واقع شده است. در این موزه علاوه بر نمایش ابزار و ادوات و مراحل ابریشم‌بافی، عده‌ای از بومیان تایلندی مشغول تولید پارچه‌های ابریشمی هستند. در این باغ علاوه بر مواردی که به آن‌ها اشاره شد دریاچه‌ها و آبشارهایی برای استراحت بازدیدکنندگان وجود دارد. همچنین شما می‌توانید در این محوطه پاهایتان را داخل حوضچه‌های ماهی قرار دهید، تا تجربه‌ خاصی از آرامش داشته باشید.

تاریخچه باغ پروانه های پوکت

باغ پروانه ها از سال 1990 مشغول به‌کار است. این باغ ظرفیت شش تا نه هزار پروانه را دارد و علاوه برآن در دیگر قسمت‌های خود میزبان انواع گوناگونی از حشرات است.

بهترین زمان بازدید

پوکت آب و هوایی گرمسیری دارد؛ از آبان تا فروردین خشک است و از اواخر خرداد تا اواخر شهریور بارانی. در پوکت، فصل خیلی گرم از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد است. تابستان فصل باران‌های موسمی است که از اواسط خرداد آغازشده و تا اوایل آبان ادامه دارد. صبح تا ظهر هوا بیشتر وقت‌ها صاف و آفتابی است، اما عصرها معمولاً باران می‌بارد. این باغ هر روز از ساعت 9 صبح تا 5 عصر به روی بازدیدکنندگان گشوده است. بازدید از باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت حداقل چند ساعت زمان می‌خواهد.

چطور به باغ پروانه های پوکت برویم

حمل‌ونقل عمومی:

برای جابجایی در پوکت سه گزینه دارید، تاکسی (که همه مجهز به تاکسی‌متر هستند و قیمت مناسبی دارند). توک توک یا همان موتور سه‌چرخه‌ها که از تاکسی‌ها ارزان‌تر هستند و مینی‌بوس‌های تایلندی که به سونگ تائو معروف‌اند. سونگ‌تائو درواقع نوعی وانت صندلی‌دار است که نسبتاً راحت هستند و قیمت خیلی خوبی هم دارند. اگر اهل موتورسواری هم هستید، باید بدانید پوکت محل مناسبی برای اجاره کردن موتورسیکلت است.

با خودروی شخصی:

رانندگی در پوکت تقریباً سخت است. اغلب اوقات ترافیک سنگینی در خیابان‌های اصلی وجود دارد و پیدا کردن جای پارک در نزدیکی مناطق دیدنی، کار راحتی نیست. در قسمت شرقی جزیره و در اتوبان چالرم پراکیات راتچاکان، وارد خیابان شرقی یااووارات شوید. سپس به سمت چپ و خیابان سوی فانیانگ بپیچید.

هزینه های باغ و آدرس:

هزینه‌ی ورودی باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت برای بزرگسالان 200 بات و برای کودکان 120 بات است.

آدرس: پوکت، خیابان یااووارات، خیابان سوی فانیانگ، باغ پروانه‌ها و دنیای حشرات پوکت

نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید
نظرات کاربران
دسته بندی
جستجو
جستجو در سفرنامه ها