درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
صنایع دستی و سوغات
اقامت‌گاه‌ها
تورها
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
محله جلفا
koochita

محله جلفا

محله جلفا نام یکی از محله‌های قدیمی شهر اصفهان است. اصفهان بی هیچ شکی، یکی از زیباترین شهرهای ایران و حتی جهان است. یدک کشیدن عنوان نصف جهان برای شهری همچون اصفهان تنها شاید کمی از حق مطلب را ادا کند. این شهر تاریخی سرشار از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و معماری است ، جاذبه‌هایی که هرکدام به نوعی می‌توانند شما را به خودشان مشغول دارند ، چه از حیث زیبایی بصری و چه از لحاظ تکنیک و سبک در معماری .

محله جلفا

یکی از نقاط قوت شهر اصفهان درمقایسه با کلان شهرهای دیگری همچون تهران، به وجود فضاهای مناسب برای پیاده روی بازمی‌گردد. دراصفهان می‌توانید هرچقدر که خواستید پیاده روی کنید و استرس رو به رو شدن با ماشین و موتور و سایر وسائل نقلیه را درمعنای مرسومش نداشته باشید .

از میدان نقش جهان گرفته که تنها شاهد عبور کالسکه است تا سایر خیابان‌های اصفهان ، این شما هستید که بعنوان یک عابر پیاده به آن خیابان معنا و مفهومی یگانه می‌بخشید . یکی از بهترین و زیباترین خیابان‌های اصفهان برای پیاده روی، این محل است .

این منطقه در اصفهان با حفظ بافت قدیمی خودش و وجود سنگ فرش یکی از محبوب‌ترین خیابان‌های اصفهان است. در این محله می‌توانید پیاده روی کنید و از تمام ویژگی‌های موجود در خیابان لذت ببرید، از فروشگاه‌های خاص گرفته که به لحاظ دکور منحصر به فرد هستند تا ساختمان‌های قدیمی که معماری و بافت خود را همانطور که بوده است حفظ نموده اند.

اگر به صنایع دستی خاص علاقه مند هستید بطور قطع از چندتایی فروشگاه مطرح در محله جلفا می‌توانید بهره مند شوید . اگر به دنبال رستوران و کافه‌هایی خاص می‌گردید هم باز جلفا مناسب‌ترین انتخاب برای شماست . از کافه‌ایی که درواقع حمام بوده و تغییر کاربری داده گرفته تا کافه‌هایی با طراحی و دکوری که بطور قطع بسیار فراتر از استانداردهایی است که در ایران تا بحال دیده اید .

نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید
نظرات کاربران
دسته بندی
جستجو
جستجو در سفرنامه ها