درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
اقامت‌گاه‌ها
تورها
صنایع دستی و سوغات
کرونا
جاذبه‌های دیدنی
غذاهای محلی
آداب و رسوم
مقاله
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
سروش روز
گل غلتان
گلاب گیری
koochita
2

گلاب گیری

یکی از رسومات بسیار رایج و معروفی که مه در کاشان برگزار می‌شود، رسم گلاب گیری است. این مراسم یکی از زیباترین رسم‌های ایران است که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت کاشان جذب می‌کند. مراحل تولید گلاب هر کدام دارای آداب خاص خود میباشد. گردشگران می‌توانند در این مراسمات شرکت کنند و این مراحل نیز به همراه بومیان  مردم محلی منطقه انجام دهند. در ابتدا باید با رعایت یک سری اصول خاص گل محمدی را بچینند. سپس به محض چیدن و برای آمادگی مرحله بعدی باید همگی صلواتی برای چیدن گل‌ها خنم کنند. سپس در مرحله بعدی انواع گل‌ها را از یکدیگر جدا کرده و در دیگ‌های مخصوصی آن‌ها را میجوشانند. تقریبا تمامی گل‌های رز و محمدی را از شاخه‌ها میچینند و پس از اتمام این مراسم کمتر گلی بر روی شاخه‌ها باقی میماند.

گلابگیری

امروزه گلاب گیری به شکل کاملا مکانیزه نیز انجام می‌پذیرد اما همچنان مکان‌هایی هستند که این رسم و آداب قدیمی را به شکل سنتی به جا می‌آورند. برای به جا آوردن این رسم نیز نیاز به وسایل مخصوصی مانند؛ دیگ مسی، مفرغ، دستگاه حرارتی و حوض است. در ابتدا میتوانید گل‌ها را از یکدیگر جدا کرده و پس از شست و شو آنها را داخل 80 لیتر آب بریزید. برای پیش روی درست و رسیدن به یک گلاب درجه یک تمامی منافذ و روزنه‌های موجود در دیگ مسی مورد نظر را ببندید. باید به هر طریقی جلوی هدر رفتن بخارها را بگیرید. این نکته را نیز حتما مد نظر داشته باشید که برای به دست آوردن یک گلاب خالص حتما روی درب دیگ باید یک وزنه سنگین قرار دهید.

لبه پارچ گلاب‌گیری شما هم حتما باید از آب چند سانتی بیرون باشد تا آب و گلاب با یکدیگر مخلوط نشود. محیط داخلی پارچ باید سرد و گرم شود تا بتوانید مایع گلاب را تولید کنید. یک نکته جذاب دیگر در طی این مراحل وجود دارد؛ شما برای تولید 50 لیتر گلاب باید 5 ساعت وقت صرف کنید، بنابراین تولید گلاب و طی کردن تمام این مراحل نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد. به جا آوردن این مراسم در میان افراد محلی و بومی این منطقه بسیار متفاوت است و راه‌های زیادی برای گلاب‌گیری وجود دارد. در بعضی از مناطق به پخش اسانس گل اهمیت بیشتری می‌دهند و نحوه به کارگیری لوازم گلابگیری توسط افراد محلی متفاوت است. در بعضی از مناطق از جنس سفال و پارچ سرد برای به دست آوردن گلاب استفاده میکنند.

بدون شک نام گلاب و گلاب گیری با کاشان خو گرفته است و بسیاری از گردشگران و توریست‌ها با کاشان و تاریخچه این شهر زیبا به خاطر شرکت در مراسم گلابگیری آشنا شدند. به قدری این آداب در ایران رشد پیدا کرد که تاکنون تبدیل به یک صنعت پولساز شده است و حتی چندین کارخانه نیز برای تولید و تامین گلاب افتتاح شده است. حتی نام گلاب قمصر کاشان نیز بسیار نام آشنایی برای ایرانیان است. میتوان گفت گلاب با کیفیت دارای بویی بسیار خوش و معطر و همچنین طعمی تلخ تلخ و تند دارد. در تاریخچه شکلی گیری گلاب به این نکته اشاره شده است که گلاب اولین بار از گل رز به دست آمده است.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید