درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
اقامت‌گاه‌ها
تورها
صنایع دستی و سوغات
کرونا
جاذبه‌های دیدنی
غذاهای محلی
آداب و رسوم
مقاله
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
بریونی اصفهان
آش شولی یزد
آش گندم
alimohammadik991
2

آش گندم

آش گندم غذایی مقوی و مغذی که در یزد با آن روبرو خواهید شد. اگر در ایام خاصی از سال مانند: ماه محرم یا رمضان به یزد سفر کنید، حتماً با دیگ‌های بزرگی که در هر کوچه و خیابانی بر روی اجاق‌های اغلب هیزمی چیده‌اند شده‌د روبرو خواهید شد. دیگ‌هایی که تعداد آن‌ها در برخی از محلات به ده‌ها مورد می‌رسد. مردم یزد هم مانند مردم دیگر نقاط ایران با پختن غذاهای نذری، خود را در انجام امور خیر شریک می‌کنند؛ اما نه‌تنها خود غذا بلکه فرآیند پخت آن‌هم خصوصیات زیادی دارد.

 با نزدیک شدن ایام خاصی مانند: تاسوعا و عاشورا نذوراتی که اغلب از سوی مردم جمع‌آوری شده است برای تهیه مواد اولیۀ آش گندم هزینه می‌شود. از چند روز قبل ظروف مخصوص پخت آن‌که اغلب دیگ‌های مسی بزرگی هستند آماده‌شده و بر روی اجاق‌های آجری قرار می‌گیرند. این آش در نقاط مختلف استان با آداب و رسوم خاصی همراه بوده ولی همراهی و همکاری عمومی آن نمود مشترک آن در تمام نقاط استان است.

البته پختن این آش مانند بسیاری از چیزهای دیگری دستخوش تغییرات زیادی شده است. در سال‌های اخیر و در بعضی از اماکن متفاوت است و اجاق‌های گازی نیز استفاده می‌شوند. پخت آش گندم بیشتر مواقع از ظهر شروع شده و با پخش آن در حوالی اذان صبح روز بعد تمام می‌شود. در این بین هرکسی به اندازه توان خود برای پختن این آش تلاش می‌کند و اغلب افراد برای برآورده شدن حاجت‌های خود در این کار سهیم می‌شوند.

آش گندم

اغلب در کنار پخت آش مراسم عزاداری یا روزه‌ خوانی و سینه‌زنی نیز برپا می‌شود. جمع‌آوری ظروف و اجاق‌ها نیز با همکاری اهالی آن منطقه صورت می‌گیرد به نحوی که فردای آن روز تمام رفت و آمدها و جریان زندگی به روال عادی خود برمی‌گردد. دیگ‌های شسته شده هم در انبارهای مخصوص تا مراسم بعدی نگهداری خواهند شد.

 

بی‌شک این غذا به‌واسطۀ داشتن مواد اولیۀ بسیار مقوی یکی از غذاهای کامل است. می‌توان آن را به‌تنهایی به‌عنوان یک وعده غذایی میل کرد. این آش از انواع حبوبات و غلات ازجمله گندم (پوست‌کنده)، نخود، عدس، انواع لوبیا به همراه گوشت تهیه می‌شود که پس از ساعت‌ها پخته شدن به‌ویژه بر روی اجاق‌های هیزمی تبدیل به غذای موردعلاقه اهالی یزد می‌شود. شاید در کمتر مواردی این امکان وجود داشته باشد که آش گندم را به غیر از این ایام خاص یا در رستوران‌های شهری پیدا کنید؛ اما اهالی یزد نیز در ایام مختلف سال اقدام به پختن آش گندم در خانه‌های خود می‌کنند.

باکمی خوش‌شانسی یا داشتن یک آشنای یزدی می‌توانید این آش را تهیه کنید؛ اما با این وجود و به علت حجم زیادی از آش گندم که در ماه محرم پخته می‌شود ارزش سفر کردن به یزد در این ماه را خواهد داشت. چرا که پختن آش گندم تنها یکی از مراسم‌های این ماه است.

بنابراین تجربۀ تماشای عزاداری‌های منحصر به فردی همچون نخل برداری و سینه‌زنی‌های یزد در کنار خوردن غذاهایی نذری در آنجا می‌تواند تجربه‌ای متنوع و جدید برای هر گردشگر باشد.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید