درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
اقامت‌گاه‌ها
تورها
صنایع دستی و سوغات
کرونا
جاذبه‌های دیدنی
غذاهای محلی
آداب و رسوم
مقاله
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
روستای شادکام
آتشکده زرتشتیان
دهکده جهان‌نما
koochita
66

دهکده جهان‌نما

دهکده جهان‌نما دهکده‌ای ییلاقی در جنوب شهرستان کردکوی استان گلستان است. این منطقه منحصر به فرد در میان رشته‌کوه‌های البرز قرار دارد که بر فراز ارتفاع آن می‌توان دشت گرگان و دریا را به تماشا نشست. چشم‌اندازهای زیبا و در عین حال ناشناخته این روستا در همه فصل‌ها پذیرای گردشگرهای زیادی است. این منطقه گردشگری، به دلیل داشتن چشم‌اندازهای زیبا و مشرف به تمام نقاط جلگه‌ای از جمله کردکوی، گرگان، خلیج گرگان، میان‌کاله، بندر ترکمن و سایر روستاها، طبیعت زیبا، برخورداری از آب و هوای مناسب از جمله مناطق جالب و منحصربه فرد کشور است.

دهکده جهان‌نما

همچنین این دهکده ییلاقی در داخل منطقه حفاظت شده قرار دارد. دهکده با برخورداری از طبیعت و چشم‌انداز‌های زیبا، جنگل‌های پهن‌برگ و سوزنی برگ، جانوران وحشی از منابع اکوتوریستی باارزش استان گلستان محسوب می‌شود. یکی از جاذبه‌های زیبای ییلاقی جهان‌نما مکانی است در شمال این دهکده که به چکل آتشان معروف است. وجود چشمه‌های فراوان، وسعت دشت، در کنار گل‌ها و گیاهان دارویی و جنگلی و کوهستانی زیبایی خاصی به این دهکده بخشیده است.

 برای رفتن به دهکده جهان‌نما می‌توانید از مسیر کردکوی به سمت پارک جنگلی کردکوی روستای درازنو و رادکان و حاجی‌آباد و دهکده ییلاقی جهان‌نما بروید. این جاده 70 کیلومتر است که 30 کیلومتر آن خاکی است و بهتر است با ماشین مخصوص بروید. یک راه دیگر هم از دامغان دارد: دامغان_چشمه علی_دیباج_چمن ساور و حاجی آباد.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید