درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
اقامت‌گاه‌ها
تورها
صنایع دستی و سوغات
کرونا
جاذبه‌های دیدنی
غذاهای محلی
آداب و رسوم
مقاله
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
فالوده یزدی
koochita
169

فالوده یزدی

فالوده یزدی بر خلاف فالوده شیرازی در کاسه‌های بزرگی که چند تکه یخ داخل آن هست ریخته می‌شود. با تخم شربتی که روی آن می‌ریزند مزۀ متفاوتی با فالوده شیرازی پیدا می‌کند. هرچند اغلب مغازه‌های پالوده فروشی محصولات متنوع دیگری از جمله انواع نوشیدنی‌ها و شربت‌های مختلف را می‌فروشند، اما محصول اصلی آن‌ها همان پالوده است. فالوده یزدی در ظرف‌های بزرگ یا همان پاتیل ریخته شده و از آن‌جا داخل کاسه‌های کوچک‌تر به دست مشتری‌ها داده می‌شود. روی پالوده‌های داخل پاتیل هم تکه‌های بزرگ یخ گذاشته شده که پالوده را در هوای گرم یزد و بدون هیچ وسیلۀ سرمایشی دیگری خنک می‌کند.

فالوده یزدی

معروف‌ترین فالوده فروشی‌های یزد

فروشگاه‌های زیادی در یزد هستند که می‌توان از آنجا پالوده خرید و در همان‌جا هم نوش‌جان کرد. فروشگاه‌هایی مثل: آب حیات، شیر حسین وغیره. بر روی میزهای اغلب این مغازه‌ها ظروفی قرار گرفته تا اگر پالوده شما به اندازه کافی خنک شده بود تکه‌های یخ داخل کاسه را در آن‌ها گذاشته و با راحتی بیشتری پالوده را نوش جان کنید.

یکی از این مغازه‌های پالوده فروشی سنتی را می‌توان در خیابان دهم فروردین و در حوالی هتل داد پیدا کرد. مغازه‌ها ظرف‌های مختلفی برای بیرون بردن پالوده دارند تا اگر قصد بردن پالوده به خانه را دارید هر مقدار که مایل بودید بخرید. البته نباید از بستنی‌های سنتی و عرقیجات خُنکی که در بیشتر این مغازه‌ها به فروش می‌رسند هم غافل شد.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید