درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
دسته‌بندی مطالب
صفحه اصلی
اقامت‌گاه‌ها
تورها
صنایع دستی و سوغات
کرونا
جاذبه‌های دیدنی
غذاهای محلی
آداب و رسوم
مقاله
جستجو بر اساس
مکان
عبارت
روستای شادکام
آتشکده زرتشتیان
روستای حیران گیلان
koochita
95

روستای حیران گیلان

روستای حیران گیلان فوق العاده زیبا و دیدنی است که هر ایرانی حداقل برای یک بار هم که شده باید دیدن روستای حیران با همه مناظر دیدنی رو تجربه کرده باشه.

در آستارا یه روستایی هست به اسم روستای حیران که به دلیل زیبایی و حیرت انگیز بودنش به یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری ایران تبدیل شده. روستای حیران کوهپایه‌ای و سرسبز و خوش آب و هوا در جاده‌ی آستارا به اردبیل و وسط گردنه حیران و بخاطر آب و هوای فوق العاده‌اش برای زندگی یا سفر مثل بهشت می‌مونه. از چشمه‌های روستای حیران دیدن کنید که قدم به قدم چشمههای زیبا داره.  

روستای حیران

در این روستا حیرت انگیز تله کابینی هست که یکی از فوق العاده ترین طرح‌های عمرانی هست که در این منطقه اجرا شده.

در قسمت کوهپایه‌ای کوهنوردهای زیادی از جاهای مختلف می‌آیند در ارتفاعات اینجا و معمولا مسیر«علی داشی» و «آلما تله سی» رو برای کوه‌پیمایی شون انتخاب می‌کنن دلیلش هم این است که این دوتا مسیر به طرز عجیبی زیبا و طرفدارهای خیلی زیادی دارن. یک طرف گردنه حیران کوه‌های پوشیده از جنگل هست و طرف دیگه‌اش هم یک دره وجود داره که رود ارس که مرز بین ایران و آذربایجان، از این دره رد میشه.  گردنه حیران بیشتر اوقات پوشیده از مه هست.

دره‌ها و کوه‌های پوشیده از گل و گیاه‌های جنگلی‌اش، کندوهای عسل که اون وسط‌ها دیده میشه و گاو‌هایی که برای چرا اینجا پراکنده شدن، زیبایی‌های این منظره رو هزار برابر کردن. دیدن روستای رویایی گردن حیران رو از دست ندهید.

اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
نظر خود را در مورد سفرنامه با ما در میان بگذارید