درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
اخبار مشابه

ازدحام در پیست دیزین در اوج کرونا

پیست دیزین

ازدحام در پیست دیزین در اوج کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا که در سراسر دنیا اکثر مکان‌های تفریحی ازنظر جذب گردشگر با مشکل برخورده‌اند بااین‌وجود در پیست دیزین با ازدحام جمعیت بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه شدیم. به گفته برخی مربیان و اسکی‌بازها ازدحام جمعیت در صف‌های طولانی بالابرها و رستوران‌ها باعث نگرانی آن‌ها شده است.

یکی از جاذبه‌های گردشگری در فصل زمستان ورزش اسکی است که در چند پیست توچال و دیزین و آبعلی برقرار است. دیزین یکی از بزرگ‌ترین پیست‌های ایران که در فاصله یک‌ساعتی تهران قرار دارد. دسترسی آسان آن از طریق جاده چالوس و آزادراه تهران ـ شمال باعث شده پیست دیزین این روزها، حتی وسط هفته هم شلوغ باشد.
یکی دیگر از راهنمایان گردشگری و مربیان اسکی از گرانی‌ها در پیست دیزین می‌گوید: قیمت ورودی پیست دیزین در زمستان امسال به ۲۵۰ هزار تومان رسیده است. درحالی‌که سال گذشته مبلغ آن ۱۸۰ هزار تومان بود، یعنی بیش از ۳۵ درصد افزایش قیمت! مسئله دیگر این است که بهترین بخش پیست، معروف به «قله» تعطیل‌شده است اما هزینه ورودی پیست را کامل حساب می‌کنند. ظاهراً علت این تعطیلی، سست شدن یکی از پایه‌های خط تله‌کابین قله است. همچنین بقیه هزینه‌ها ازجمله اجاره لوازم اسکی، اجاره خانه و غذا بسیار افزایش داشته است به‌گونه‌ای که این مبالغ حتی در شرایطی که گردشگر خارجی نداریم، برای گردشگر  داخلی جذاب نیست و اسکی را به قشر مرفه محدود می‌کند.

این راهنمای اسکی با اشاره به ازدحام جمعیت و رعایت نشدن پروتکل‌های کرونا در صف بالابرها می‌گوید: معطلی در صف بالابرها حتی در روزهای وسط هفته به یک ساعت می‌رسد.  درگذشته وقتی اسکی‌بازها یا گردشگران همراه مربی بودند، ضرورتی نداشت در صف عمومی بایستند، چون مربی ساعتی پول می‌گیرد و این منصفانه نیست که فراگیرِ اسکی باوجود پرداخت هزینه مربی، برای هر نوبت بالا رفتن یک ساعت هم در صف معطل شود.

  پیست دیزین یکی از جاذبه‌های گردشگری نزدیک به تهران است که موقعیت جغرافیایی و استراتژیک بسیار خوبی دارد و محل آن کاملاً اصولی انتخاب‌شده است. نباید آن را به حال خود رها کرد. حالا که هدف درآمدزایی است، دست‌کم خدمات بهتری بدهند.

منبع : ایسنا

اخبار مشابه
دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار