درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
اخبار مشابه

میکامال کیش، نگین درخشنده در بین 10 مرکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا

میکامال کیش

میکامال کیش، نگین درخشنده در بین 10 مرکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا

همانطور که می دانید مرکز تجاری تفریحی میکامال کیش آخرین مراحل ساخت خود را سپری می کند. انجمن مراکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا در سال 2020، بهترین مراکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا را معرفی کرده است. این انجمن که یکی از معتبرترین انجمن های جهانی در حوزه مراکز خرید است، از میان صدها مرکز خرید چشمگیر در منطقه که هرکدام یک مجموعه محسور کننده است، 10 مرکز خرید برتر را انتخاب و به عنوان بهترین و شاخص‌ترین مراکز خرید در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا معرفی نموده است.

نقطه غرورآفرین اینکه با تلاش شبانه‌روزی متخصصان ایرانی توانسته‌ایم سهمی درخور و شایسته در این فهرست داشته باشیم و مجموعه میکامال در جزیره زیبای کیش توانسته است یکی از بهترین مراکز تفریحی، تجاری، ورزشی و مفرح در خاورمیانه لقب گیرد.

این 10 مرکز خرید برتر خاورمیانه و شمال آفریقا عبارتند از:

سیتی مال جده

این مرکز خرید بسیار لوکس به عنوان نماینده کشور عربستان در این لیست حضور دارد. سازندگان سیتی مال معتقدند این مرکز با وسعت 490هزار مترمربع و امکاناتی که دارد یکی از بهترین مدل های مرکز خرید در دنیاست.

ریم مال

شرکت الفروانیه در ابوظبی پایتخت متمول امارات متحده عربی سازنده ریم مال است. این مجموعه با امکانات تفریحی و تجاری خود به وسعت 270هزار متر مربع در کشور امارت و خاورمیانه بسیار خوش درخشیده است.

آسیما مال

گروه تجاری املاک صالحیا توانسته است در شهر کویت پایتخت کشور کویت، این مرکز خرید لوکس را با وسعت 250 هزارمتر مربع احداث و راه اندازی کند.

سیتی لند مال

گروه تجاری سیتی لند در فضای 205هزار مترمربع در دوبی یکی از شهرهای مهم امارات متحده عربی مجموعه سیتی لند مال را احداث کرده است.

ماراسی گالریا

شرکت ایگل هیلز در شهر محرق بحرین، توانسه است در فضای 196هزار متر مربع مجموعه ماراسی گالریا را برای خرید و تفریح میهمانان خود بنا کند.

اکو آتلانتیک

شرکت ساوت انرژی در نیجریه یکی از شهرهای مهم نیجریه، توانسته در فضای 156هزار متر مربع این مجوعه باشکوه را احداث نماید.

گولبرگ مال

شرکت ترنس تک در فضایی با 130هزار متر مربع، در شهر اسلام آباد، پایتخت پاکستان این مرکز خرید و تفریحی را بوجود آورده است.

سیلیکون جنرال

گروه لولوگروپ در شهر دوبی در کشور امارات متحده عربی، با فضایی به وسعت 117هزار مترمربع سازنده مرکز خرید سیلیکون جنرال است.

فورسان سنترال مال

این مجموعه نیز مانند مرکز خرید سیلیکون جنرال دارای یک سازنده مشترک ینی گروه لولوگروپ است. فورسان سنترال مال در ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی با مساحت 103هزار متر مربع یکی از مراکز خرید شگفت انگیز در خاورمیانه است.

میکا مال کیش

اما در قلب این فهرست، مجموعه عظیم میکامال کیش قرار دارد. جزیره کیش همواره یکی از مراکز گردشگری ایران، مخصوصا در شاخه‌های گردشگری تفریحی و ساحلی بوده است. به اعتقاد کارشناسان، مجموعه تفریحی تجاری «میکامال» که عملیات ساخت آن توسط شرکت پارس میکا کیش راهبری و انجام شده است نقطه عطفی در صنعت گردشگری کیش و منطقه خواهد بود. میکا مال با ۲۰۲ هزار مترمربع زیر بنا در زمینی سه و نیم هکتاری احداث شده که دارای 2 طبقه پارکینگ (با ظرفیت 1000خودرو) و 5 طبقه با امکانات تجاری (شامل 700 واحد به مساحت 70000مترمربع) وتفریحی (به مساحت 15000 مترمربع مخصوص مجموعه و 98000مترمربع برای مکان‌های عمومی) طراحی و ساخته شده است.

گلف مجازی، بولینگ، سالن بدن‌سازی و اولین سالن پاتیناژ المپیک‌استاندارد ایران که به منظور برگزاری مسابقات اسکیت و هاکی روی یخ جزو امکانات منحصر به فرد ورزشی این مجموعه محسوب می‌شوند که در کنار آن ها سالن اسپا و ماساژ برای رفع خستگی های مهمانان طراحی و ساخته شده است. یکی از امکانات ارزشمند میکامال کیش، فراهم ساختن مجموعه ای برای تفریح و شادی کودکان و آموزش مطالب مختلف از طریق اکتشاف و آمادگی برای انتخاب شغل در آینده است. هایپر مارکت میکامال با کیفیت ترین کالاها و فودکورت و رستوران های آن نیز آماده ارائه خدمات به مهمانان خواهند بود. تله‌کابین میکامال از معدود تله‌کابین‌های دنیاست که ایستگاه آغازین آن روی سازه طراحی شده است و عملیات ساخت این ایستگاه به دلیل پیچیدگی‌های فنی برای کنترل ضربه و لرزش و عدم انتقال آن به سازه اصلی، یکی از پیچیده‌ترین عملیاتهای ساختمانی است که به جذابیتی در تورهای علمی و دانشگاهی با هدف آموزش به دانشجویان رشته‌های مرتبط تبدیل شده است. این تله‌کابین از بام طبقه چهارم میکامال تا اسکله ساحلی کیش طراحی و اجرا شده است.

همچنین یک تونل باد عمودی در این مجموعه عظیم تعبیه شده است تا لذت واقعی پرواز را برای گردشگران و مهمانان فراهم سازد. از دیگر خلاقیت های میکامال برای پذیرایی از مهمانان ساخت یک آکواریوم عظیم با ظرفیت ۱.۵ میلیون متر مکعب برای تماشای انواع آبزیان آب های شور و شیرین، تعبیه یک جنگل بارانی برای بازدید از انواع جانوران گرم سیر، ساخت تکه ای از قطب با پنگوئن های زیبا و ساخت سالن های مجهز سینما است.

تمامی امکانات تفریحی، ورزشی، آرامش بخش، مفرح و هیجان انگیز به گونه ای در مجموعه میکامال قرار گرفته اند که هیچکدام از طبقات و بخش ها کسل کننده و خسته کننده نخواهند بود و بازدیدکنندگان می توانند از صبح تا غروب پیوسته در گوشه گوشه مجموعه، علایق خاص خود را دریابند.

اخبار مشابه
دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار