درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار

محدودیت های کرونایی: تور کیش و قشم در نوروز 1400 ممنوع

محدودیت های کرونایی

محدودیت های کرونایی: تور کیش و قشم در نوروز 1400 ممنوع

فریدون همتی استاندار هرمزگان در رابطه با محدودیت های کرونایی اعلام کرد: از این هفته تا پایان اردیبهشت 1400 محدودیت‌های شدید تردد برای خودروهای غیربومی به این استان اعمال خواهد شد.

همتی در راستای پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد: تمامی ورودی‌های استان به شدت کنترل خواهد شد و از صداوسیما و کلیه رسانه‌ها درخواست داریم جهت فرهنگ‌سازی بین مسافران و گردشگران و اقناع افکار عمومی در راستای عدم ورود به این استان اقدام نمایند. باید تمامی آموزش‌های مستمر پیشگیری از کرونا در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی استان، شورای اطلاع رسانی استانی و تمامی رسانه‌ها قرار گیرد. به گونه‌ای که اطلاع رسانی کامل در جهت بسته بودن ورودی‌های هرمزگان انجام شود.

استاندار هرمزگان افزود: حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی و زمینی در استان هرمزگان برای مسافران غیرضروری به شدت کنترل خواهد شد و فرمانداران هر شهرستان باید اقدامات لازم را برای نظارت از این کنترل انجام دهند. همچنین تمامی سفرهای ضروری به استان، با ارائه گواهی تست منفی کرونا از مراکز پزشکی معتبر انجام خواهد پذیرفت.

همتی خاطرنشان کرد: کلیه تجمعات در هرمزگان بدون هماهنگی و کسب مجوز از دانشگاه علوم پزشکی، ورود خودرو به سواحل، نصب چادر در پارک ها و مراکز تفریحی از جمله ساحل و رفت و آمد به روستاها ممنوع است. همچنین با تدابیر انجام شده کلیه مراکز ارائه خدمات موظفند فاصله گذاری اجتماعی و کلیه پروتکل‌های مربوطه را رعایت نمایند. همچنین کلیه بنگاه‌های اقتصادی و صنایع، به منظور حمایت از تولیدکنندگان هرمزگان موظفند ماسک و سایر تجهیزات بهداشتی مورد نیاز را از واحدهای تولیدی داخل استان تهیه کنند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: هم اکنون استان هرمزگان با رعایت محدودیت های کرونایی در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارد اما با توجه به گزارش‌های وزارت بهداشت، احتمال خیز مجدد بیماری در هرمزگان وجود دارد و از تمام مردم شریف استان می‌خواهیم همراهی و همکاری کامل و جدی خود را برای رعایت پروتکل‌ها ادامه دهند و همچنان استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری را در اولویت خود قرار دهند.

وی افزود: کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای و مادران باردار شاغل با هماهنگی‌های لازم با مدیران ادارت مربوطه قادر خواهند بود امور محوله خود را به صورت دورکاری انجام دهند.

حال باید دید در ادامه تایید این خبر و اعمال سازوکارهای مربوطه، آیا تورهای کیش و قشم در نوروز 1400 به طور کلی تعطیل می شود؟

 

دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار