درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار

شهر یزد به‌عنوان مقصد ایمن گردشگری انتخاب شد

شهر یزد

شهر یزد به‌عنوان مقصد ایمن گردشگری انتخاب شد

صبح روز گذشته، گواهینامه چهارستاره به محمدعلی طالبی استاندار شهر یزد توسط علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران داده شد. این گواهی به‌منظور اجرای دستورالعمل اعتبار سنجی، ارزیابی و رتبه‌بندی شهر گردشگری صورت گرفت. در مراسم روز یکشنبه محمد صالح جوکار نماینده مردم یزد، محمدرضا دشتی اردکانی نماینده مردم اردکان و درنهایت رئیس فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی، شهردار یزد و جمعی از مسئولان استان حضور داشتند.

مونسان در نشست با فعالان گردشگری استان یزد، در ساعات پایانی روز شنبه گفت: شهرهای ایران بر اساس شاخص‌های گردشگری به یک تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شوند.

تعداد اقامتگاه‌های سنتی یزد 38 مورد و بوم‌گردی‌های استان 146 باب اعلام شد که 131 اقامتگاه بوم‌گردی آن در سایت کوچیتا ثبت‌شده است. پیش از شیوع ویروس کرونا یزد در کنار استان‌های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری مرکز ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی انتخاب شده بود. شهری که زادگاه مشاهیری هم‌چون وحشی بافقی، فرخی یزدی و میبدی یزدی مفسر قرآن می‌باشد.

شهر یزد، اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز ایتالیا می‌باشد که قدمتش به‌پیش از اسلام می‌رسد.

 ضرورت فرهنگسازی برای مدیریت بهتر سفرها در ایام کرونایی 

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی و دبیر فراکسیون گردشگری با تاکید بر لزوم کنترل شرایط کرونا در کنار حفظ رونق اقتصادی جامعه گفت: باید مسافرت ها به صورت مسئولانه و فراهم سازی و رعایت پروتکل ها صورت گیرد. دکتر جوکار بر ضرورت فرهنگسازی برای مدیریت سفرها در شرایط کرونایی تاکید کرد. تفاهم همکاری در پژوهش های یزد و کاوش های باستان شناسی در سال ۱۴۰۰ نیز در این نشست به امضا رسید .

دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار