درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار

رویکرد محیط زیستی استاندار یزد در روستای ده بالا

روستای ده بالا

رویکرد محیط زیستی استاندار یزد در روستای ده بالا

هفته گذشته انتشار تصاویری از انباشت زباله‌ها در رودخانه فصلی روستای ده بالا موجب واکنش شهروندان و علاقه‌مندان محیط زیست شد و در نهایت صفحات مجازی یزدی‌ها اقدام به انتشار فراخوان جهت پاکسازی رودخانه ده بالا کردند.

جمعه گذشته و دقایقی پس از شروع پاکسازی در روستای ده بالا، استاندار یزد هم به جمع داوطلبان و دوستداران محیط زیست ملحق شد و به پاکسازی  ده بالا پرداخت. محمدعلی طالبی ضمن تقدیر از این حرکت خودجوش، از دهیاران و بخشداران خواست تا قدردان این اقدام داوطلبانه باشند.

روستای ده‌بالا در 30 کیلومتری جنوب غربی شهرستان تفت واقع شده است. این روستا از اطراف به کوهستان طزرجان و ارتفاعات شیرکوه محدود می‌شود. ده بالا یک روستای قدیمی بوده و همچنین معروف‌ترین منطقه ییلاقی استان محسوب می‌شود. یک رودخانه دائمی از میان این روستا عبور کرده و باعث شده تا این روستا همیشه با طراوت و سرسبز باشد. انبوه باغات سبز و خرم و گلستان‌های متعدد گل سرخ به زیبایی‌های این روستا افزوده است. ده بالا دارای 2 بافت سنتی و جدید است که بافت سنتی آن دارای خانه‌های خشت و گلی است و بافت جدید شامل خانه‌های ویلایی و نوساز است. این منطقه به دلیل آب و هوای خنک خود در فصل تابستان و گرمای شدید استان یزد پذیرای انبوهی از گردشگران و دوستداران طبیعت است؛ اما شوربختانه عدم رعایت اصول حفاظت از محیط زیست توسط گردشگران باعث شده تا برخی از مناطق این ییلاق زیبا دچار آسیب‌های زیست محیطی شود.

دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار