درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار
اخبار مشابه

تله کابین میکامال کیش، پرچم ایران را در کوه‌های سوییس برافراشت

تله کابین میکامال کیش

تله کابین میکامال کیش، پرچم ایران را در کوه‌های سوییس برافراشت

تله‌کابین انگلبرگ سوییس در اقدامی ستودنی و شگفت انگیز، به دلیل هم‌ترازی و تشابه با تله کابین میکامال کیش، پرچم ایران را به روی کابین‌های خود نصب نمود.

سفارت سوییس در ایران در صفحه رسمی خود در اینستاگرام عکس‌هایی از تله‌کابین انگلبرگ سوییس به نمایش گذاشت و بیان کرد:«پرچم ایران بر روی تله‌کابین در کوه‌های تیتلیس، انگلبرگ در سوییس، مشابه این تله‌کابین را می‌توانید در جزیره کیش مشاهده کنید؛ البته بدون کوه و برف»

تله‌کابین میکامال کیش طی یک روند فنی مهندسی و پیچیده توانسته است یکی از ایستگاه‌های خود را بر روی یک سازه بنا نهد و ضربه و شوک حرکت کابین‌ها به سازه اصلی سرایت نکند. به‌طوری‌که سازه اول تله‌کابین بر بالای طبقه چهارم در ارتفاعی حدودا 30 متری قرار گرفته است. اما نکته قابل توجه آن که به کمک فناوری مدرن و مهندسان حرفه‌ای شرکت آلمانی G+H، هیچ لرزش و صدایی ناشی از حرکت تله‌کابین به درون مجموعه تفریحی تجاری وارد نمی‌شود.

شرکت پورش دیزاین که طراح اصلی این تله‌کابین است، بیست کابین به ظرفیت هرکدام هشت نفر و دو کابین VIP با ظرفیت هرکدام چهار نفر به اجرا گذاشته است. این تله‌کابین مسافتی سه کیلومتری را از اسکه ساحلی، در طول خلیج فارس به پشت بام مرکز تفریحی، تجاری میکامال می‌پیماید. تله‌کابین میکامال توانایی جابه جایی 600 نفر در هر ساعت را داراست و پلی جذاب میان دو قسمت از نقاط گردشگری جزیره، یعنی مجموعه تفریحی،تجاری میکامال و سواحل نیلگون خلیج فارس است.

از امکانات بارز این تله کابین می توان به نورپردازی داخلی و خارجی در تاریکی شب، پخش موسیقی، سیستم‌های خنک کننده، نمایشگرهای تبلیغاتی و ارتباط بی‌سیم با ایستگاه اشاره کرد.

اکثرا کابین‌های 8 نفره برای خانواده‌ها و گروه‌های چند نفره استفاده شده اما کابین‌های VIP‌ مختص کسانی است که به دنبال صرف زمان بیشتری در تله‌کابین و استفاده از امکانات مضاعف همچون رایانه‌ی دستی (iPad)، اینترنت بی‌سیم و پذیرایی هستند.

شرکت BMF سوییس، که یکی از متخصصین مطرح جهانی در این زمینه است، با سابقه‌ای در حدود 50 سال در ساخت سیستم‌های کابلی هوایی و کابین و اتاقک، ساخت و راه اندازی تله‌کابین میکامال را بر عهده گرفت.

استودیوی طراحی پورشه (Porsche Design Studio) طراحی منحصر به فرد و استثنایی بیست اتاقک تله‌کابین را به سرانجام رسانید و مجموعه سواروسکی (Swarovski) نیز مراحل طراحی و تهیه دو کابین VIP را به عهده گرفت.

با این تفاسیر به جرات می‌توان گفت مجموعه میکامال با نهایت خوش سلیقگی توانسته است یک زیبایی دیگر به جاذبه ‌های جزیره کیش بیافزاید و گامی بلند در راستای توسعه گردشگری میهن عزیز بردارد و در این راستا از بهترین متخصصان این حوزه که در مطلب بالا به نام آنان اشاره شد بهره برده است تا گردشگران بتوانند در کمال آسایش و آرامش خیال، برای لحظاتی تجربه پرواز بر روی سواحل خلیج نیلگون فارس را تجربه کنند.

اخبار مشابه
دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار