درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش پست
صفحه قوانین و مقررات
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

follower

ویرایش تصویر

Picture
تایید
بازگشت
کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها اخبار

اولویت‌های بانک گردشگری در دهه آینده

بانک گردشگری

اولویت‌های بانک گردشگری در دهه آینده

بانک گردشگری نخستین بانک تخصصی و خصوصی درزمینه‌ی گردشگری بوده که با سرمایه 200 میلیارد تومان توانست مجوز خود را از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دریافت کند. وجه تمایز این بانک با سایر بانک‌ها، توجه ویژه آن به حوزه گردشگری می‌باشد. سرمایه بانک طی چند مرحله به 1500 میلیارد تومان افزایش یافت و سرمایه خود را تا حد قانونی افزایش داد. تعداد شعب این بانک در سال 1393 به 50 بانک رسید. 40 درصد سهام این بانک در اختیار سهامداران حقیقی می‌باشد. هم‌اکنون نیز 55 شعبه در تهران و 46 شعبه در سایر شهرستان‌های کشور دارد.

سهامداران حقوقی این بانک شامل:

  • سرمایه‌گذاران فعال در بخش گردشگری که 40 درصد سهام به‌عنوان مؤسس می‌باشد.
  • سرمایه‌گذاران فعال در قسمت ساخت‌وساز و انبوه‌سازی که 15 درصد به‌عنوان مؤسس می‌باشد.
  • سرمایه‌گذاران فعال در بخش صنایع گوناگون که 15 درصد به‌عنوان مؤسس می‌باشد.

ویژگی‌های منحصربه‌فرد بانک گردشگری:

این بانک، جزء 5 بانک برتر در بین بانک‌های خصوصی ازنظر بازار سپرده‌ها بوده و همچنین جزء 5 برند برتر بانکی از دیدگاه مشتریان می‌باشد. این بانک به‌عنوان اولین ارائه‌دهنده خدمات و محصولات در میان فعالین صنعت گردشگری می‌باشد و در بین 5 بانک برتر ازنظر کیفیت خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات می‌باشد.

پروژه‌های سرمایه‌گذاری شده توسط بانک گردشگری:

 

در مورد یکی از این پروژه‌ها یعنی میکامال در مقاله‌های پیشین اشاره شد که پیشنهاد می‌کنم مقاله میکامال، یکی از مراکز تفریحی که دربین 10 مرکز خرید خاورمیانه و شمال آفریقا هست رو مطالعه کنید. 

اولویت‌های بانک گردشگری در دهه آینده

مرتضی خامی در آیین آغاز دومین دهه فعالیت این بانک اعلام کرد: توسعه بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال، محوری‌ترین برنامه بانک گردشگری می‌باشد.

به گزارش کوچیتا، مرتضی خامی گفت: در استراتژی بانک، دیگر توسعه فیزیکی شعب بانک مطرح نیست، بلکه توسعه بانکداری دیجیتال به‌عنوان اصلی‌ترین فعالیت بانک قرار دارد و تمام فعالیت‌ها به این سمت سوق داده‌شده است.

وی با بیان اینکه اخذ مجوزهای لازم برای حوزه بین‌الملل بانک در سال‌های گذشته تکمیل شده است، افزود: امروز مزیت ویژه رقابتی این بانک، بخش بین‌الملل و ارزی آن است.

خامی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مؤسس و اعضای هیئت مدیره اسبق بانک گردشگری در یک دهه گذشته، به فراز و نشیب‌های بانک در این مدت اشاره کرد و گفت: امروز بانک گردشگری در کنار وظایف بانکی، از توسعه زیرساخت‌های صنعتی، معدنی، تولیدی و گردشگری حمایت می‌کند.

وی افزود: هلدینگ ماهان وابسته به گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری، امروز به‌عنوان یک مجموعه حرفه‌ای، فعالیت‌های مرتبط با صنعت فولاد از معدن تا محصول را به‌خوبی اجرا می‌کند ضمن اینکه واحدهای مهمی چون فولاد بافت را به بهره‌برداری رسانده و پیش‌بینی می‌شود ماهان در آینده به یکی از هلدینگ‌های مطرح در حوزه فولاد تبدیل شود.

خامی با بیان اینکه در حوزه بانکی، این بانک سال گذشته یکی از بانک‌های برتر در بین بانک‌های خصوصی کشور بود، اظهار کرد: همچنین در نظرسنجی‌های انجام شده از مردم، این بانک سال قبل رتبه دوم محبوب‌ترین بانک از دیدگاه مشتریان را با یک جامعه آماری خوب کسب کرد که نشان ارائه خدمات مطلوب به مردم است.

مرتضی خامی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بانک در یک دهه گذشته اشاره کرد و گفت: نهضت مدرسه‌سازی باهدف ساخت 100 مدرسه می‌باشد که تاکنون 26 واحد آموزشی و ورزشی آن احداث‌شده و امیدواریم ساخت صدمین مدرسه را هم در آینده نه‌چندان دور جشن بگیریم.

وی پشتیبانی و حمایت از گروه‌های ملی والیبال در همه رده‌های سنی زنان و مردان و همچنین پشتیبانی باشگاه مردمی پرسپولیس را از دیگر اقدامات انجام‌شده در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی بانک برشمرد و افزود: پشتیبانی این بانک تأثیرات مهمی در موفقیت تیم های والیبال کشور و تیم پرسپولیس داشته است.

این گزارش حاکی است: در آیین آغاز دومین دهه فعالیت بانک گردشگری، مؤسس و اعضای هیئت‌مدیره اسبق این بانک و همچنین اعضای هیئت‌مدیره کنونی بانک حضور داشتند که در پایان با اهدای لوح از آنان تقدیر شد.

در پایان شایان ذکر است که این بانک تنها بانک ایرانی عضو سازمان جهانی گردشگری unwto  می‌باشد.

دسته بندی
جستجو
جستجو در اخبار