درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
لیست سفر
برای برنامه ریزی سفر، این مکان را به سفر خود اضافه کنید

گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

هتل باغ مشیرالممالک
admin
50

هتل باغ مشیرالممالک

هتل باغ مشیرالممالک

هتل باغ مشیرالممالک اولین هتل باغ ایرانی که مربوط میشه به دوره‌ی قاجاری. معماری و تجهیزات کاملا سنتی هست و این باغ قدیمی 1300 متر مساحت دارد. این هتل در یکی از خیابان‌های ورودی شهر قرار گرفته و از طریق خیابان‌های اطرافش، به همه‌ی نقاط شهر دسترسی داره. به هر جایی از شهر یزد که میخواید برید راه داره.

هتل باغ مشیرالممالک

 وقتی وارد هتل میشی، باغ، جوی‌ها، حوض‌ها و فواره‌های زیبا توجه‌ات رو به خودشون جلب می‌کنن. دو تا طوطی آفریقایی که یکی قرمزه و اون یکی آبی، با دو تا مرد که یکیشون خیلی قوی هیکل اما اون یکی قد کوتاه و ریزه ست  به چشم میخورن که از کاریکاتورهای ثابت هتل هستن و دستار و کلاه و لباس‌های قدیمی به تن دارن و توجه همه‌ی مسافرها و گردشگرها رو به خودشون جلب میکنن.

از مسیر پارکینگ تا هتل درخت های زیبا، یه تونل سر سبز درست کردن که این منظره موقع طلوع خورشید واقعا بی نظیر و دیدنی است. یک فروشگاه صنایع دستی در باغ هست که میشه برای سوغاتی گرفتن و هدیه دادن ازش خرید کنید. در باغ کلی قسمت‌های مختلف مثل آب انبار،  اصطبل، بار انداز، باغچه‌های با صفای سبزی کاری شده، حموم، کوشک، اندرونی، بیرونی، نارنجستان بوده. سقف‌ها و تجهیزات هتل بسیار جذابش کرده  چون طرح‌های خیلی قشنگی داخلش به کار رفته. این هتل باغ در آثار ملی ایران هم به ثبت رسیده.  این هتل 4 ستاره است که در اوایل دوره قاجار ساخته شده ودر سال 1379 با ایجاد تغییراتی در ساختمان بنا و کاربری از فضاهای این مجموعه تبدیل به هتل شد. در سال 1382 به عنوان اولین هتل باغ ایرانی با تجهیزات سنتی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

برچسب ها
آثار تاریخی یزد
باغ های یزد
بناهای تاریخی یزد
جاذبه های توریستی یزد
جاهای دیدنی یزد
رزرو اینترنتی هتل
رزرو تور
رزرو هتل یزد
سایت رزرو هتل
قیمت هتل یزد
لیست هتل های یزد
مکان گردشگری یزد
مکان های تفریحی یزد
یزد
دوست داشتم
دوست نداشتم
مشاهده نظرها
اشتراک‌گذاری
اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
0 نفر دوست داشتند، 0 نفر دوست نداشتند و 0 نفر نظر دادند.
admin
لورم ایپسون
نظر خود را در مورد مقاله با ما در میان بگذارید