درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
لیست سفر
برای برنامه ریزی سفر، این مکان را به سفر خود اضافه کنید

گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

میدان نقش جهان
admin
80

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان هم‌چنین معروف با نام تاریخی میدان شاه. و پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران با نام رسمی میدان امام، میدان مرکزی شهر اصفهان است که در قلب مجموعه تاریخی قرار دارد. بناهای تاریخی موجود در چهار طرف این ناحیه شامل عالی‌قاپو، مسجد شاه (مسجد امام)، مسجد شیخ لطف‌الله و سردر قیصریه است. علاوه بر این بناها دویست حجره دو طبقه پیرامون اینجا واقع شده‌است که عموماً جایگاه عرضهٔ صنایع دستی اصفهان هستند.

بازارهای میدان نقش جهان

برای طی کردن بازارهای این میدان هرگز منقطع نخواهید­شد و این شاید مهمترین ویژگی این بازارها باشد. همینطور که چهار­ضلع این منطقه را پشت سر بگذارید، میتوانید از دالان یک بازار به بازار دیگر بروید. در این میان از خلال فضاهای باز، قاب­هایی خاص از خود میدان و بناهایش را در زمینه بازارهای اینجا را ببینید. شاید برجسته ترین این نماها به زمانی تعلق دارد که دقیقا از شکست یکی از این بازارهای میدان نقش جهان قادر خواهید بود تا گنبد فیروزه­ای مسجد شیخ لطف­الله را درحالی که به آسمان آبی سنجاق شده­است ببینید.

صنایع دستی اصفهان متنوع و بی­نظیر هستند و می­توانند هر گردشگری را شیدای خود کنند. از سفره­‌های قلمکار رنگارنگ در سایزها و اشکال متنوع گرفته تا ترمه که یکی از صنایع دستی و سوغاتی­های منحصر به فرد اصفهان است، تا میناکاری و خاتم همه و همه را در ازارهای این منطقه میتوانید پیدا کنید. دراین میان مغازه­ها و راسته­ی مس کاری را هم میتوانید ببینید، جایی که شاید هنوز بتوان در آن ظروف مسی و با­اصالت را پیدا کرد. ظروف مسی دراشکال متنوعی ساخته می­شوند و میتوانند با کاربری­های متفاوت مورد استفاده قرار بگیرند. از سمت دیگر هنر برجسته­ اصفهانی یعنی خاتم­کاری را به راحتی دراین بازارها می­توانید دنبال کنید. شاید ساده ترین نمود این هنر در بازارها، به چشم خوردن فراوان جعبه­‌های خاتم کاری درسایزها و اشکال متنوع باشند.

این جعبه­ها که قیمتهای متوسط تا گرانی را دارند می­توانند بعنوان یکی از سوغاتی­های خوب اصفهانی قلمداد شوند. یکی دیگر از نکات جالب توجه درمورد بازارهای میدان نقش جهان، وجود مغازه­هایی است که درآنها می­توانید نقاشی­های خاص ایرانی خصوصا در زمینه ی مینیاتور را تهیه کنید. ناگفته نماند که این نقاشی­ها بسیار گران قیمت و خاص هستند. بیشتر وقتها هنگام مراجعه به این مغازه­ها، این تابلوها را با قیمت­هایی که به دلار درج شده است خواهید یافت.

برچسب ها
اصفهان
اماکن خرید
بازار
بازارهای میدان نقش جهان
برای خرید کجا برم
خرید
سوغاتی
صنایع دستی
میراث فرهنگی
نقش جهان
دوست داشتم
دوست نداشتم
مشاهده نظرها
اشتراک‌گذاری
اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
0 نفر دوست داشتند، 0 نفر دوست نداشتند و 0 نفر نظر دادند.
admin
لورم ایپسون
نظر خود را در مورد مقاله با ما در میان بگذارید