درخواست شما با مشکل مواجه شد
یک لحظه درنگ کنید
گزارش
گزارش خود را از بین موضوعات موجود انتخاب نمایید

کمپین
بوم گردی هتل رستوران جاذبه سوغات و صنایع‌دستی غذای محلی سفرنامه‌ها
تالاب شیرین سو
admin
140

تالاب شیرین سو

یکی از جاهای دیدینی همدان تالاب شیرین سو هست. این تالاب مابین دو تا از غارهای معروف دنیا یعنی غار علیصدر و کتله خور، یعنی 95 کیلومتری همدان و 40 کیلومتری شهر کبودر اهنگ، قرار داره. همچنین این تالاب حدود 300 هکتار مساحت داره که 44 هکتار اون فقط دریاچه ست که مساحت اون با  توجه به میزان بارندگی کم و زیاد میشه. آب این ناحیه از چشمه‌های همیشه جوشان و رودخانه‌های فصلی تامین می شه رودخانه فصلی شیرین سو، رودخانه فصلی حسین آباد. ارتفاع این تالاب از سطح دریا برابر با 1806 متر است و همچنین از مسیر آسفالته نیز به راحی میتوان به این منطقه دسترسی پیدا کرد.

تالاب شیرین سو

 به خاطر تنوع جانوری و گیاهی این تالاب مسئولان حفاظت محیط زیست توجه ویژه ای بهش دارن. از سال 89 به مدت 5 سال این تالاب منطقه شکار ممنوع بود. پرستوی دریایی نوک کلفت ، تنجه، لک لک سفید، اردک سرسبز ،آنقوت، فیلوش، کشیم کوچک، باکلان بزرگ، کشیم بزرگ، اگرت بزرگ، باکلان کوچک، بوتیمار کوچک، پرستو دریایی ، خوتکا، آبچلیک پا سرخ، چوب پا ، چنگر نوک سرخ، کاکایی سرسیاه، پرستودریایی نوک‌کاکایی، فلامینگو، کاکایی نقره‌ای، دم جنبانک ابلق غیره از پرنده‌های آبزی و کنار آبزی این تالاب شیرین سو هستن. درمنه و گون و خانواده‌های نعنائیان، چتریان ، شب بو ، گاوزبان ، گندمیان و بقولات هم پوشش گیاهی غالب این منطقه ست.

این منطقه گردشگری جذاب و دیدنی در واقع منطقه‌ای برای کوچ پرندگان مهاجر است و همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب میکند.

برچسب ها
اکوتوریسم
اماکن گردشگری همدان
ایرانگردی
تاریخ همدان
جاذبه های توریستی همدان
جاهای دیدنی همدان
طبیعت گردی
طبیعت همدان
مکان های گردشگری همدان
همدان
دوست داشتم
دوست نداشتم
مشاهده نظرها
اشتراک‌گذاری
اشتراک صفحه در فیسبوک
اشتراک صفحه در توییتر
اشتراک صفحه واتس اپ
اشتراک صفحه تلگرام
اشتراک صفحه اینستاگرام
اشتراک صفحه پین ترست
0 نفر دوست داشتند، 0 نفر دوست نداشتند و 0 نفر نظر دادند.
admin
نظر خود را در مورد مقاله با ما در میان بگذارید